Gå videre til innhold
Hyundai sponser skihopping

Pressemelding -

Hyundai sponser skihopping

Hyundai har inngått en to-årig avtale med det internasjonale skiforbundet om sponsing av VM i skyflyging, World Cup og VM i skihopp. Selskapet vil sponse over 80 hoppkonkurranser i perioden, og første rennet er VM i Vikersund 22.-26. februar.

- Vi ser at  skihopping står for mange av de samme verdiene som vi i Hyundai lever etter, sier PR-sjef Morten Brusletto hos Hyundai. - Vi strekker oss litt lenger og liker nye utfordringer, akkurat som hoppmiljøet. Vi gleder oss til folkefesten i Vikersund, sier han.

Related links

Emner

Kategorier


Hyundai Motor Company i Korea er verdens femte største bilprodusent med ca 78.000 ansatte. Hyundai er representert i 193 land med ca 6.000 forhandlere. I Norge har selskapet ca. 65 forhandlere og har solgt over 70.000 biler siden merket kom til landet i 1992.

Kontakter