Gå videre til innhold

Nyhetsarkiv

  • Hyundai satser på rallycross

    Hyundai har lansert Veloster rallycrossbil i U.S.A. i samarbeide med Rhys Millen Racing og Red Bull. Bilen skal bl.a. konkurrere i X Games i 2011

  • Hyundai tilbakekaller

    Hyundai tilbakekaller 54.000 biler av typen Trajet og Santa Fe i Europa. I Norge gjelder tilbakekallingen 1.000 biler.

  • Hyundai signerer avtale om leveranse av FCEV-biler

    Hyundai har undertegnet en intensjonsavtale for leveranse av FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle) til de fire nordiske landene, Island, Sverige, Danmark og Norge. Samarbeidet i Norge koordineres av miljøstiftelsen Zero.

  • Ny rekord for Hyundai i 2010

    Hyundai solgte 358.284 biler i Europa i 2010. Det tilsvarer en økning på 4,7 prosent sammenlignet med 2009 i et marked med en tilbakegang på 4,9 prosent. Hyundai i Norge solgte 4.224 biler og fikk en markedsandel på 3,3 prosent i 2010. Det tilsvarer en økning på 34,6 prosent i forhold til 2009.

  • Hyundai lanserer ny Grandeur

    Hyundai lanserer nå femte generasjon av sin toppmodell Grandeur i Korea. Bilen har nytt utseende og nye sikkerhets- og komfortdetaljer, bl.a. ni airbagger, parkeringsassistent og elektronik brekk.

Vis mer